| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Push In, Spring |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -60 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 15 A |
| Color | Gray |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Push-In |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 14 AWG |
| Voltage Rating (IEC) | 500 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.10525
Ext.Price$1.10525
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.10525 | $1.10525 |
| 10 | $1.04438 | $10.44380 |
| 25 | $1.01319 | $25.32975 |
| 50 | $0.98294 | $49.14700 |
| 100 | $0.95359 | $95.35900 |
| 300 | $0.92511 | $277.53300 |
| 500 | $0.89749 | $448.74500 |
| 1000 | $0.87067 | $870.67000 |
